Directo kovo mėnesio naujienlaiškis 2023
Lapkričio mėnesį užbaigėme su Directo mokymais
„IT view!“ – kibernetiniu saugumu rūpinkimės kartu
„Directo“ sukurta programine įranga ir teikiamomis paslaugomis naudojasi keli tūkstančiai įmonių ir daugiau nei 65 000 vartotojų visame pasaulyje. Todėl mums kibernetinio saugumo klausimas – itin aktualus. Mes, „Directo“, turėdami informacijos saugumo priežiūros sertifikatą ISO/IEC 27001:2013, nuolat kuriame ir testuojame savo programinę įrangą, apmokome darbuotojus, renkamės profesionalius partnerius ir darome viską, kad išpildytume klientų lūkesčius.
Šiandien pristatome naują rubriką „IT view!“, kurios tema – skaitmeninis saugumas. Tam, kad saugumas būtų užtikrintas, reikalingos pastangos iš abiejų – tiekėjo ir kliento – pusių. Grėsmių išvengti padeda paprasčiausi dalykai, tačiau juos reikia gerai įsidėmėti.
Kaip užtikrinti savo duomenų saugą? Prisijungiant prie programinės įrangos, patartina laikytis šių principų ir taisyklių:
- Jungdamiesi prie programinės įrangos, rinkitės prisijungimą ID kortele, mobiliuoju ID, ar Smart-ID. Prisijungimo metodą pakeisti gali tam įgaliotas jūsų įmonės asmuo – sistemų administratorius.
- Rinkdamiesi slaptažodį, įsitikinkite, kad šis būtų užtektinai saugus (rekomenduojame naudoti bent 8 simbolius, įskaitant didžiąsias ir mažąsias raides, skaičius bei simbolius).
- Pasibaigus darbo dienai, atsijunkite nuo „Directo“ arba aktyvuokite savo duombazėje automatinio atjungimo funkciją po nustatyto neveiksnumo laiko.
- Nuo „Directo“ atsijungti rekomenduojame ir per pietų pertrauką. Užrakinkite kompiuterį, tam, kad išvengtumėte svetimų žvilgsnių.
- Niekada nesidalinkite savo vartotojo vardu ir slaptažodžiu su kitais.
- Naudokitės „Directo“ tik savo asmeniniu vartotojo vardu ir slaptažodžiu (nesinaudokite kolegos slaptažodžiu net tuo atveju, jei jis/ji pasidalino juo su jumis).
- Niekada nerašykite slaptažodžio ant popieriaus, neišsaugokite jo dokumente, kuris nėra apsaugotas slaptažodžiu. Niekada nesiųskite slaptažodžio el. paštu.
- Slaptažodis neturėtų turėti sąsajų su jumis, t. y., nenaudokite savo vardo, gimimo datos, gimimo metų ir pan..
- Jei įtariate, kad slaptažodis nutekėjo trečiosioms šalims, nedelsdami apie tai praneškite savo įmonės atstovui (informacijos saugos vadovui) ir kuo skubiau pakeiskite slaptažodį nauju.
- Keisdami slaptažodį, neveskite anksčiau naudoto slaptažodžio kaip naujo slaptažodžio.
- Skirtingoms programoms naudokite skirtingus slaptažodžius.
- Darbuotojui(-ai) išėjus iš įmonės, panaikinkite jo/jos „Directo“ paskyrą.
Keliais mygtuko paspaudimais galima sunaikinti… o galima ir apsaugoti.
Rinkimės antrą variantą.
Ar žinojote?
Įprastos klaidos, tokios kaip lengvai atspėjamo slaptažodžio naudojimas, lemia net 95 % duomenų pažeidimų. Įsilaužėliai ir kibernetiniai nusikaltėliai ieško lengviausio kelio… ir paprastų vartotojų tinginystė tampa penu nusikaltėlių tinguliui anapus ekrano.
◆